امکان برقراری تماس تصویری 50 نفره در اینستاگرام فراهم شد

به گزارش خرید متعادل، اینطور که به نظر می رسد، فیسبوک به کمک سرویس Messenger Rooms، تماس تصویری در اینستاگرام را به 50 نفر به صورت همزمان افزایش داد.

امکان برقراری تماس تصویری 50 نفره در اینستاگرام فراهم شد

بعد از شیوع ویروس کرونا ، بسکمک از مردم مجبور شدند در خانه بمانند و به صورت آنلاین به کارهای خود رسیدگی کنند. در این بین، نقش نرم افزارهای ارتباطی بسیار پر رنگ تر شد. معلم ها، کارمندان و … نیاز به برنامه ای داشتند که بتواند آن ها را به صورت همزمان با تعداد زیادی از همکاران یا دانش آموزان در ارتباط نگه دارد و اینجا بود که اهمیت تماس تصویری دوچندان شد .

از آنجایی که کمتر کسی چنین شرایطی را پیش بینی میکرد، برنامه هایی نظیر واتساپ یا اینستاگرام به صورت همزمان از تماس تصویری با تعداد محدودی کاربر پشتیبانی می کردند اما ظاهرا فیسبوک این مسئله را در رابطه با اینستاگرام حل کرد و اکنون این شبکه اجتماعی می تواند از طریق سرویس Messenger Rooms، به صورت همزمان تماس تصویری بین 50 نفر را پشتیبانی کند.

اخیرا در توییتر اعلام شد اینستاگرام از Messenger Rooms پشتیبانی می کند و این یعنی کاربران می توانند به کمک سرویس یاد شده، با 50 نفر به صورت همزمان در تماس ویدئویی شرکت داشته باشند.

برای انجام این کار فقط کافی است بخش پیام های اینستاگرام را باز کرده و آیکون ویدئو را انتخاب کنید. سپس گزینه Create a Room را که جدیدا اضافه شده لمس کنید و در نهایت هم یا از طریق لینک گروه و یا دعوت دیگران، می توانید آن ها را به مکالمه تصویری دعوت کنید.

البته اینستاگرام پیش از این هم از تماس ویدئویی بهره مند بود اما به لطف این قابلیت، تعداد نفرات حاضر در تماس بیشتر هم شد. اگرچه همه این فرایند درون خود اینستاگرام صورت می گیرد، اما ورود به گفت و گوی تصویری شما را به برنامه پیام رسان فیسبوک هدایت می کند که گویا پیش نیاز تماس تصویری 50 نفره در اینستاگرام است. انتظار می رود به زودی شاهد حضور چنین قابلیتی در واتساپ هم باشیم که در حال حاضر از 8 نفر به صورت همزمان در تماس های ویدئویی پشتیبانی می کند.

اگر هنوز به این قابلیت دسترسی ندارید، منتظر بروزرسانی جدید اینستاگرام باشید.

منبع: phonearena

منبع: دیجیکالا مگ

به "امکان برقراری تماس تصویری 50 نفره در اینستاگرام فراهم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امکان برقراری تماس تصویری 50 نفره در اینستاگرام فراهم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید