انتقاد دیدبان شفافیت از معاملات پنهانی دولت و مجلس افغانستان

به گزارش خرید متعادل، دیدبان شفافیت افغانستان با اشاره به بودجه سال آینده این کشور اظهارداشت که نمایندگان مجلس در یک معامله پنهانی با دولت، بودجه سال 99 را تصویب کردند.

انتقاد دیدبان شفافیت از معاملات پنهانی دولت و مجلس افغانستان

به گزارش دفتر منطقه ای خرید متعادل، محمد اکرم افضلی رئیس دیدبان شفافیت افغانستان گفت که بودجه این کشور در حالی تصویب شد که نگرانی های جدی درباره آن وجود داشت زیرا غیرمتوازن و نامناسب بود.

طرح بودجه ملی سال 1399 افغانستان دو روز قبل در میان تنش های نمایندگان مجلس این کشور تصویب شد.

رئیس دیدبان شفافیت افغانستان ضمن انتقاد از عملکرد نمایندگان مجلس گفت که در این کشور تعداد کمی از افراد در سیاست، اقتصاد و امور مختلف جامعه قدرت را به دست آورده اند و از آن سوء استفاده شخصی می نمایند.

وی اضافه کرد که اکنون افغانستان در یک شرایط بحرانی واقع شده است و دلیل این شرایط سهیم نبودن طیف وسیعی از جامعه در قدرت است.

به باور افضلی، در انتصاب ها و حتی در انتخابات های افغانستان، پول نقش مهمی دارد و بسیاری از این طریق به مقام و صندلی می رسند در نتیجه این شرایط سبب شده مردم اعتمادشان را به دولت از دست بدهند و بحران در افغانستان ادامه یابد.

رئیس دیدبان شفافیت افغانستان گفت که کشورش با وجود داشتن قوانین خوب، اما به دلیل ضعف در اجرا، نتوانسته است شرایط حکومتداری را بهتر کند.

به گزارش بی.بی.سی، مجموع بودجه ملی سال 1399 افغانستان 428 میلیارد افغانی (بیش از 5.5 میلیارد دلار) است که از این مجموعه 289 میلیارد افغانی (بیش از 3.7 میلیارد دلار) بودجه عادی و 139 میلیارد افغانی (بیش از 1.8 میلیارد دلار) بودجه توسعه ای این کشور است.

افضلی اعلام کرد که در سیستم کنونی دولت افغانستان از کسانی که متهم به فساد هستند، تنها افرادی مورد تعقیب قضایی قرار می گیرند که حمایت سیاسی نداشته باشند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "انتقاد دیدبان شفافیت از معاملات پنهانی دولت و مجلس افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد دیدبان شفافیت از معاملات پنهانی دولت و مجلس افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید