با خاطیان سقوط هواپیمای اوکراینی برخورد گردد، بعضی خطاها بزرگ و نابخگرددنی است

به گزارش خرید متعادل، خبرنگاران/مرکزی نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: در هر شغلی خطای انسانی احتمال دارد اما بعضی خطاها بزرگ و نابخشودنی است.

با خاطیان سقوط هواپیمای اوکراینی برخورد گردد، بعضی خطاها بزرگ و نابخگرددنی است

علی اکبر کریمی در گفت وگو با خرید متعادل، با اشاره به حادثه سقوط هواپیمای مسافربری به مقصد اوکراین و علت اصلی آن که امروز صبح اعلام شد، اظهار کرد: در وهله اول باید به موضوع نگاه تخصصی و کارشناسی و علمی داشت و از برخوردهای احساسی به چنین موضوعی که مرتبط با حیثیت و امنیت ملی است خودداری کرد.

وی با تاکید بر اینکه قطعا باید با عواملی که در این قضیه خطا نموده اند، برخورد گردد و مقصر اصلی معین و برخورد قانونی لازم با مقصر صورت گیرد، گفت: ممکن است در هر شغلی میزانی خطا در نظر گرفته گردد و برای خطای انسانی نیز خساراتی لحاظ می گردد، اما بعضی از خطاها که به حیثیت ملی و شان و منزلت کشور در صحنه های بین المللی خدشه وارد می نماید بزرگ و نابخگرددنی و باید آنالیز دقیقی در این راستا صورت گیرد.

کریمی توضیح داد: در شرایط کنونی باید دقت و توجه داشت که از این موضوع بعنوان دستاویزی برای تضعیف نیروهای مسلح استفاده نگردد. موضوع باید به دقت آنالیز و گزارشی شفاف بیان گردد، اما نباید اجازه تضعیف یا تخریب نیروهای مسلح را داد.

وی با بیان اینکه کشور در شرایط کنونی شرایط حساس و پیچیده ای دارد و باید همه ابعاد این حادثه به صورت علمی و منصفانه کارشناسی و با خاطیان برخورد قانونی و جدی صورت گیرد، گفت: شفافیت موضوع بسیار مهمی است، اگر در این موضوع قصوری انجام شده باید دقیق آنالیز و بیان گردد، اگر کسانی عمدا علت اصلی حادثه را پنهان نموده اند نیز باید مورد برخورد قرار گیرند.

این نماینده مجلس دهم شورای اسلامی تاکید نمود: کارشناسان باید اعلام نمایند که آیا 60 ساعت زمان برای آنالیز و بیان علت دقیق این حادثه مناسب بوده است یا در اعلام علت حادثه تعلل شده است و اگر در این مورد هم قصوری انجام شده باید مورد پیگیری قرار گیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "با خاطیان سقوط هواپیمای اوکراینی برخورد گردد، بعضی خطاها بزرگ و نابخگرددنی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با خاطیان سقوط هواپیمای اوکراینی برخورد گردد، بعضی خطاها بزرگ و نابخگرددنی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید