آنالیز عملکرد آزمون ساز برای ارزشیابی دانش آموزان

به گزارش خرید متعادل، رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی گفت: برای تغییر در نحوه ارزشیابی دانش آموزان در سال های آینده، استفاده از آزمون ساز مورد آنالیز قرار گرفته است.

آنالیز عملکرد آزمون ساز برای ارزشیابی دانش آموزان

خسرو ساکی رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی در گفت وگو با خبرنگار ، درباره نحوه و زمان استفاده از آزمون ساز برای ارزشیابی دانش آموزان اعلام کرد: این طرح در حال آنالیز و مطالعه است تا در سال های آینده برای دانش آموزان به کار گرفته گردد.

او ادامه داد: این طرح فعلا برای آزمون های خاتمهی سال جاری اجرا نمی گردد و آزمون های سال جاری را طبق بخشنامه های ارسالی و فرایند اعلام شده پیش می بریم.

رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی اظهار کرد: همانطور که قبلا هم اعلام شده بود امتحانات پایه های نهم و دوازدهم به طور حضوری و سایر پایه های تحصیلی به طور غیرحضوری برگزار خواهد شد و در نحوه برگزاری ارزشیابی آزمون های غیرحضوری تصمیمات شورای آموزش و پرورش در راستای عمل به مدرسه محوری مورد توجه قرار می گیرد.

ساکی با اشاره به اینکه طبق بخشنامه های در نظر گرفته شده ارزشیابی دانش آموزان انجام می گردد، گفت: براین اساس آغاز ارزشیابی خاتمهی غیرحضوری دانش آموزان متوسطه اول و دوم طوری برنامه ریزی گردد که ترجیحا بعد از ششم خرداد بوده و حداکثر تا نیمه اول تیر به خاتمه برسد البته مدارس در صورت احتیاج می توانند تا 27 خرداد برای دوره و برطرف اشکال فعالیت داشته باشند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "آنالیز عملکرد آزمون ساز برای ارزشیابی دانش آموزان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز عملکرد آزمون ساز برای ارزشیابی دانش آموزان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید