برگزاری جلسه مجدد رسیدگی به پرونده نجفی

به گزارش خرید متعادل، حمیدرضا گودرزی اظهار کرد: پرونده آقای نجفی به شعبه 10 دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی متین پایدار ارجاع شده است.

برگزاری جلسه مجدد رسیدگی به پرونده نجفی

وی در تبادل نظر با ایرنا اضافه نمود: دادگاه غیرعلنی نیست، اما با توجه به شرایط کرونا هنوز تعیین نیست که به چه ترتیب برگزار خواهد شد.

گودرزی 14 فروردین ماه به ایرنا گفت که رأی موکلم در دیوان عالی کشور نقض شده و در پرونده آقای نجفی مساله مهم این است که اگر دیوان عالی کشور نقصی به پرونده می گرفت باید پرونده به شعبه رسیدگی کننده یعنی شعبه نهم دادگاه کیفری استان تهران بازمی گشت، اما اکنون دیوان عالی کشور پرونده را به شعبه هم عرض ارجاع داده و مفهوم این است که قتل را شبه عمد می داند.

به گزارش ایرنا، محمد علی نجفی شهردار پیشین تهران، هفتم خرداد سال گذشته، میترا استاد همسر دوم خود را به ضرب دو گلوله در منزل خود واقع در منطقه سعادت آباد تهران به قتل رساند و عصر آن روز با حضور در پلیس آگاهی تهران به قتل اعتراف و دلیل آن را اختلافات خانوادگی بیان کرد.

سه جلسه دادگاه این پرونده در شعبه یکم دادگاه کیفری به ریاست قاضی محمدرضا محمدی کشکولی علنی برگزار گردید و پس از آن، سخنگوی قوه قضائیه، هشتم مرداد ماه در نشست خبری از صدور رأی پرونده قتل میترا استاد اطلاع داد و گفت: قتل عمد، ایراد صدمه غیرموثر در قتل همچنین نگهداری اسلحه غیرمجاز، سه عنوان اتهامی نجفی بود که دادگاه در دو موضوع متهم را محکوم نموده است.

غامحسین اسماعیلی اضافه نمود: دادگاه قتل عمد را محرز دانسته و با توجه به تقاضای اولیای دم حکم به قصاص صادر نموده است همچنین دادگاه در خصوص اتهام صدمه غیرموثر در قتل، چون معتقد به انجام فعل واحد بوده، رای برائت داده است و نجفی در خصوص نگهداری سلاح غیرمجاز متهم به دو سال حبس محکوم شده است.

سخنگوی قوه قضائیه بیان کرد: حکم صادره غیرقطعی و قابل فرجام خواهی در دیوان عالی کشور است و در صورت اعتراض از ناحیه متهم یا وکلای متهم رسیدگی می گردد.

اولیا دم میترا استاد در این پرونده از قصاص نجفی گذشت کردند و 30 شهریور ماه وکیل نجفی گفت: دیوان عالی کشور بعد از نقض رأی قتل عمد موکلم آن را به شعبه 9 کیفری یک استان تهران برای رأی مجدد ارسال نموده است.

دو جلسه دادگاه رسیدگی مجدد به این پرونده ششم و نهم آذرماه تشکیل شد و 23 آذر ماه، وکیل مدافع نجفی گفت: نجفی به جهت قتل عمد به 6 سال و نیم حبس و از باب نگهداری سلاح به یک سال و سه ماه حبس محکوم شد.

گودرزی بیان کرد که طبق مهلت قانونی 20 روز، رأی صادره قابل فرجام خواهی در دیوان عالی کشور است و به آن اعتراض می کنیم که پس از آن لاله عقبایی، دیگر وکیل مدافع نجفی به ایرنا گفت: که، چون این قتل را مسلما قتل شبه عمد می دانیم، در دیوان عالی کشور فرجام خواهی کردیم.

از آن موقع تا به امروز نجفی علی رغم تامین وثیقه همچنان در بازداشت به سر می برد و حکم قطعی برای او صادر نشده است.

منبع: فرارو

به "برگزاری جلسه مجدد رسیدگی به پرونده نجفی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری جلسه مجدد رسیدگی به پرونده نجفی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید