بسترهای احیای جاده ابریشم توسط شهرداری قزوین فراهم می گردد

به گزارش خرید متعادل، شهردار قزوین گفت: با همکاری کشور چین، شهرداری قزوین زمینه احیای جاده ابریشم فراهم می گردد.

بسترهای احیای جاده ابریشم توسط شهرداری قزوین فراهم می گردد

به گزارش خرید متعادل از قزوین، مسعود نصرتی در جمع خرید متعادل گفت: استان قزوین یکی از استان های مهم در زمینه و تجارت بوده و با توجه به اینکه در راستا جاده ابریشم قرار داشته است، امروز نیز از شاهراه های اصلی ترانزیت کالا به شمار می آید.

وی اضافه کرد: در این زمینه شهرداری قزوین در کوشش است تا بتواند با فراهم کردن زیرساخت های مختلف زمینه احیاء جاده ابریشم را فراهم کند و مانند گذشته نقش مهمی در تجارت و توسعه مالی کشور ایفا نماید.

شهردار قزوین با اشاره به موضوع برگزاری اجلاس جاده ابریشم در سال 2016 گفت: در سفری که دولت چین و هیئت همراه به ایران داشتند 17 مبادله و موافقت نامه اجرا شده است که بخش اعظم آن مربوط به مسائل جاده ابریشم است و این مهم برای ما جای خوشحالی دارد.

وی با بیان اینکه شهر قزوین نماینده ایران به عنوان 11 شهر مؤسس جاده ابریشم است، گفت: ایجاد این بستر برای شهر قزوین ارزشمند است که اگر درست برنامه ریزی گردد بهره برداری خوبی برای ارتقاء موضوعات مالی و فرهنگی و غیره پی دارد.

شهردار قزوین با بیان اینکه استان قزوین در زمینه تجارت کالا ظرفیت بسیار بالایی دارد عنوان نمود: طرح ایجاد بندر خشک باید با جدیت در استان دنبال شده و از این ظرفیت در راستای توسعه همه جانبه استان استفاده کنیم.

منبع: تسنیم

به "بسترهای احیای جاده ابریشم توسط شهرداری قزوین فراهم می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بسترهای احیای جاده ابریشم توسط شهرداری قزوین فراهم می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید