توئیتر حساب کاربری ناشر اخبار جعلی کرونا را بست

به گزارش خرید متعادل به نقل از انگجت، فقط فیس بوک و گوگل با اطلاعات جعلی درباره ویروس کرونا مقابله نمی کنند. شبکه اجتماعی توئیتر نیز به نظر می رسد در این زمینه دست به کار شده است. درهمین راستا این شبکه اجتماعی حساب کاربری یک سایت مالی و ترویج کننده نظریه های توطئه به نام زیرو هج(Zero Hedge) را به طور دائم مسدود کرده است.

توئیتر حساب کاربری ناشر اخبار جعلی کرونا را بست

این وب سایت گزارشی را به اشتراک گذاشته بود که در آن بدون دلیل و مدرک ادعا شده بود دانشمندان چینی در ایالت ووهان ویروس کرونا را به عنوان یک اسلحه ابداع کرده اند. همچنین این حساب کاربری نام، تصاویر، ایمیل و شماره تماس محققان را بدون اجازه فاش کرده است.

به نوشته بازفیدنیوز این وب سایت به خوانندگان پیشنهاد کرده بهتر است به دیدار محققان بروند که این امر یک تهدید به خشونت به حساب می آید.

توئیتر در بیانیه خود گفت دلیل مسدود کردنZero Hedge نقض قوانین شبکه اجتماعی است. این شبکه اجتماعی در اواخر ژانویه هشدار داد حساب های کاربری که تلاش هایی هماهنگ برای انتشار اخبار جعلی درباره ویروس کرونا انجام دهند را مسدود می کند.

البته این ممنوعیت کل کانال های ارتباط اجتماعی Zero Hedge را مسدود نمی کند. حساب کاربری این وب سایت در فیس بوک همچنان فعال است .

منبع: خبرگزاری مهر

به "توئیتر حساب کاربری ناشر اخبار جعلی کرونا را بست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توئیتر حساب کاربری ناشر اخبار جعلی کرونا را بست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید