تولید چاپگرهای سه بعدی برای تجهیزات بیمارستانی

به گزارش خرید متعادل، مسئولان تعدادی از بیمارستان ها در کشورهایی مانند ایتالیا برای برطرف کردن نیازها به تجهیزات بیمارستانی با توجه به بستری شدن هزاران بیمار کرونایی از چاپگرهای سه بعدی استفاده می کنند.

تولید چاپگرهای سه بعدی برای تجهیزات بیمارستانی

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران به نقل از سی ان بی سی، برخی بیمارستان ها برای رفع کردن نیاز خود به استفاده از دریچه هایی که دستگاه تنفس را به ماسک های اکسیژن متصل می کنند، از چاپگرهای سه بعدی برای تولید این دریچه ها استفاده کرده اند. این کار با همکاری شرکت های نوپا اجرا شده است.

افزایش کاربرد چاپگرهای سه بعدی برای تولید برخی تجهیزات بیمارستانی محدود به ایتالیا نیست و در انگلیس و آمریکا نیز این رویکرد جدی گرفته شده است.

در آمریکا از این چاپگرها برای تولید بیش از 300 سپر حفاظتی صورت برای افرادی که به طور مرتب با مبتلایان به کرونا در تماس هستند، استفاده شده است. با توجه به کمبودهای گسترده در این زمینه، نصب چاپگرهای سه بعدی در منازل شخصی برای رفع نیازهای بیمارستان ها هم شدت گرفته است.

از سوی دیگر استفاده از اپلیکیشن های گپ گروهی و به اشتراک گذاری اسناد مانند گوگل داکس، واتس اپ و برخی پایگاه های داده آنلاین برای به اشتراک گذاری اطلاعات و مصاحبه و آموزش افزایش یافته و برای اجتناب از تماس فیزیکی برقراری ارتباط میان بیماران و پزشکان و دریافت دستورالعمل نیز به همین شکل انجام می شود.

منبع: اقتصاد ایران

به "تولید چاپگرهای سه بعدی برای تجهیزات بیمارستانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تولید چاپگرهای سه بعدی برای تجهیزات بیمارستانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید