خبرنگاران افغانستان یک میلیارد دلار از هزینه های ارتش می کاهد

به گزارش خرید متعادل، کابل- خبرنگاران -رئیس جمهوری افغانستان طرحی را به نهادهای امنیتی این کشور پیشنهاد نموده است تا به وسیله ریاضت اقتصادی، یک میلیارد دلار از هزینه ارتش و نهادهای امنیتی برای مقابله با کاهش یاری یک میلیاردی آمریکا صرفه جویی نمایند.

خبرنگاران افغانستان یک میلیارد دلار از هزینه های ارتش می کاهد

اشرف غنی روز چهارشنبه به وسیله ویدئوکنفرانس به سران وزارتخانه های دفاع، کشور و امنیت ملی دستور داد؛ به وسیله اصلاحات و جلوگیری از هزینه های اضافی و بی مورد در طول امسال، یک میلیارد دلار صرفه جویی نمایند.

در این ویدئوکنفرانس، ضمن اطمینان از تداوم یاری های بین المللی به نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان، به معاونان وزارت خانه های یاد شده دستور داد؛ با جلوگیری از مصارف غیرضروری در تمام سطوح دولت، گام اساسی را برای رسیدن افغانستان به خودکفایی بردارند.

وی از این نهادها خواست که ظرف پنج روز آینده طرح های خود را برای ریاضت اقتصادی در این نهادها به ریاست جمهوری افغانستان ارائه نمایند.

مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا دو روز پیش به کابل سفر کرد تا بحران سیاسی ناشی از انتخابات ریاست جمهوری را در افغانستان حل نموده و یک دولت فراگیر تشکیل دهد تا بتواند زمینه صلح با طالبان و خروج نظامیان آمریکایی را فراهم سازد.

اما پیروز به حل این معضل نشد و پس از ناکامی در این مأموریت، وزارت خارجه آمریکا گفت که یک میلیارد دلار از یاری های خود به افغانستان را کاهش خواهد داد.

اشرف غنی در واکنش به اقدام آمریکا گفت که پیش بینی چنین وضعی را نموده بود و کاهش یاری یک میلیاردی آمریکا تأثیر آن چنانی بر زندگی مردم و بخش های توسعه ای این کشور نخواهد داشت.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران افغانستان یک میلیارد دلار از هزینه های ارتش می کاهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران افغانستان یک میلیارد دلار از هزینه های ارتش می کاهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید