خبرنگاران 111 مبتلای جدید به کرونا در استان سمنان شناسایی شدند

به گزارش خرید متعادل، سمنان- خبرنگاران- 111 مورد قطعی ابتلا به ویروس کرونا در استان سمنان از ظهر دوشنبه تا ظهر سه شنبه شناسایی شد و مجموع آمار بیماران کووید 19 در این استان از ابتدا تا به امروز به 24 هزار و 672 نفر رسید.

خبرنگاران 111 مبتلای جدید به کرونا در استان سمنان شناسایی شدند

به گزارش خرید متعادل، کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت مقابله با کرونا استان سمنان شامگاه سه شنبه با ارائه آخرین آمار شیوع این ویروس در استان خاطرنشان کرد: ویروس کرونا جان 2 نفر دیگر را در استان سمنان گرفت و بر این اساس از ابتدای شیوع کرونا تا ظهر دوشنبه تعداد جانباختگان این بیماری در استان به 917 نفر رسید.

بنابر این گزارش، 125 نفر به خاطر ابتلای قطعی به ویروس کرونا در مراکز درمانی استان سمنان بستری هستند و با درمان 222 بیمار سرپایی در 24 ساعت گذشته، 17 هزار و 630 نفر تا به امروز به صورت سرپایی درمان شدند.

طبق اعلام شامگاه سه شنبه این کمیته، با ترخیص 13 بیمار دیگر، موارد بهبودی و ترخیص بیماران کووید 19 در این استان به 7 هزار و 505 نفر رسید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان نیز گفت: از ابتدای بروز و شیوع ویروس کرونا تا به امروز 17 هزار و 378 مورد مثبت بر اساس معیارهای تشخیصی آزمایشگاهی PCR در مجموعه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان شناسایی شده اند.

نوید دانایی توضیح داد: در 24 ساعت گذشته (از چهارم تا پنجم اسفند 99) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، 8 بیمار مثبت جدید مبتلا به کووید19 در شهرستان تابعه دانشگاه و در مراکز درمانی بستری شدند و بدین ترتیب مجموع بیماران بستری شده در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه از ابتدای بروز و شیوع بیماری کرونا تا به امروز به چهار هزار و 594 نفر رسید و 12 هزار و 784 بیمار نیز به صورت سرپایی شناسایی شدند.

وی اضافه کرد: کل موارد بهبودی و ترخیص بیماران مبتلا به کووید19 از ابتدا در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه به سه هزار و 850 نفر رسید.

طبق تازه ترین اعلام در استان سمنان، شهرستانهای میامی ، سرخه و آرادان در شرایط آبی، شهرستانهای سمنان، دامغان، مهدیشهر و گرمسار، در شرایط زرد و شاهرود در شرایط نارنجی کرونایی قرار دارند.

به گزارش خرید متعادل، سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز سه شنبه با اعلام آخرین آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در ایران گفت: تا به امروز یک میلیون و 590 هزار و 605 نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت 91 نفر از بیماران مبتلا در 24 ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در ایران به 59 هزار و 663 نفر رسیده است.

سیما سادات لاری اضافه کرد: در 24 ساعت گذشته تا ظهر امروز (پنجم اسفند 1399) بر اساس معیارهای قطعی تشخیص هشت هزار و 330 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور شناسایی شد و 782 نفر بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید19 در کشور به یک میلیون و 590 هزار و 605 نفر رسید.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران 111 مبتلای جدید به کرونا در استان سمنان شناسایی شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 111 مبتلای جدید به کرونا در استان سمنان شناسایی شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید