دستگاه تشخیص کووید-19 در 5 دقیقه

به گزارش خرید متعادل، سازمان غذا و داروی آمریکا یک دستگاه تشخیص بیماری همه گیر کووید-19 را که یک آزمایشگاه فشرده در یک دستگاه است و قادر است کروناویروس جدید را در عرض 5 دقیقه تشخیص دهد، تایید کرد.

دستگاه تشخیص کووید-19 در 5 دقیقه

به گزارش خرید متعادل و به نقل از انگجت، سازمان غذا و داروی آمریکا(FDA) کوشش نموده است با مجوز دادن به انجام آزمایش های مربوط به تشخیص و درمان و فراوری واکسن برای بیماری کووید-19 به مقابله با این بیماری همه گیر جهانی و جلوگیری از شیوع گسترده آن بپردازد.

اکنون یکی از جدیدترین های دستگاه های تشخیص کووید-19 ممکن است گامی عظیم به جلو در مبارزه با این بیماری باشد. شرکت ابوت(Abbott) مجوز استفاده اضطراری را برای دستگاه جدید خود که در واقع یک آزمایشگاه فشرده شده در یک جعبه است، دریافت نموده است. این دستگاه می تواند در عرض پنج دقیقه وجود کروناویروس جدید را تشخیص دهد و طی 13 دقیقه نتایج کاملاً واضحی ارائه دهد.

مهم تر از همه این است که این دستگاه از معدود دستگاه ها در نوع خود است که پرتابل است و می تواند در خارج از بیمارستان مورد استفاده قرار گیرد.

رمز موفقیت این دستگاه، استفاده از آزمایش مولکولی است که به دنبال بخش کوچکی از RNA ویروس SARS-CoV-2 می گردد و برای تشخیص بیماری کووید-19 به شناسایی آن بخش می پردازد.

شرکت سازنده می گوید سایر روش های آزمایش ساعت ها یا روزها به طول می انجامند تا نتایج پایداری به دست دهند.

ابوت در حال افزایش فراوری و فراوری انبوه دستگاه خود است و انتظار دارد از هفته آینده روزانه 50 هزار دستگاه را در آمریکا تحویل دهد.

یکی از عظیمترین مزایای این دستگاه که از آزمایش مولکولی استفاده می نماید، این است که می تواند در مطب پزشکان و اتاق های اورژانس به طور گسترده در دسترس قرار گیرد.

افزایش دسترسی به این دستگاه می تواند به تشخیص هرچه دقیق تر و بیشتر این بیماری همه گیر جهانی یاری کند و اطمینان حاصل گردد که افراد مبتلا در اسرع وقت از مراقبت های مناسب بهداشتی برخوردار می شوند و در نتیجه از شیوع گسترده آن جلوگیری می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "دستگاه تشخیص کووید-19 در 5 دقیقه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگاه تشخیص کووید-19 در 5 دقیقه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید