سلطانی فر: تعویق المپیک توکیو قابل پیش بینی بود، کار فدراسیون ها تعطیل نمی گردد

به گزارش خرید متعادل، مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان، تعویق یک ساله المپیک توکیو را اتفاقی قابل پیش بینی گفت.

سلطانی فر: تعویق المپیک توکیو قابل پیش بینی بود، کار فدراسیون ها تعطیل نمی گردد

به گزارش خرید متعادل و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی فر درباره تعویق یک ساله مسابقات المپیک گفت: ما تقریباً خودمان را آماده نموده بودیم تا مرداد ماه در المپیک شرکت کنیم. در بسیاری از رشته ها سهمیه های خود را گرفته بودیم و تعدادی از مسابقات کسب سهمیه را هم پیش رو داشتیم که برای تمام آنها، برنامه ریزی لازم را نموده بودیم.

وی ادامه داد: باور و تحلیل ما بر این بود که با توجه به شیوع ویروس کرونا در حدود 200 کشور جهان و متوقف ماندن مسابقات انتخابی، المپیک به تعویق می افتد. تعدادی از کشورهای درگیر کرونا هم اعلام نموده بودند که در المپیک شرکت نمی نمایند.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به تصمیم کمیته بین المللی المپیک درخصوص انتقال زمان المپیک توکیو به تابستان سال 1400 گفت: باید ببینیم مسابقات جهانی در رشته های مختلف که معمولاً در سال المپیک برگزار نمی شد، چه سرنوشتی پیدا می نماید تا برای آنها هم برنامه ریزی کنیم. با فدراسیون های مختلف صحبت کردیم تا فدراسیون هایی که سهمیه گرفته اند یا آنهایی که باید در مسابقات کسب سهمیه شرکت نمایند، از الان برنامه های خود را تنظیم نمایند.

《 کار تعطیل نمی گردد تا در اولین جلسه ستاد عالی بازی های المپیک و پارالمپیک در هفته سوم فروردین آنالیز گردد.》، سلطانی فر ضمن بیان این جمله توضیح داد: کوشش می کنیم پس از عادی شدن شرایط بیماری کرونا در جهان با برگزاری اردوهای مختلف و مسابقات تدارکاتی مناسب، حضوری آبرومند و قدرتمندانه در مسابقات المپیک داشته باشیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "سلطانی فر: تعویق المپیک توکیو قابل پیش بینی بود، کار فدراسیون ها تعطیل نمی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سلطانی فر: تعویق المپیک توکیو قابل پیش بینی بود، کار فدراسیون ها تعطیل نمی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید