شاه سعودی به جانسون چه گفت؟

به گزارش خرید متعادل، ایرنا نوشت: بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس امروز (سه شنبه) در تماس تلفنی با سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان تحولات منطقه خاورمیانه را آنالیز کردند.

شاه سعودی به جانسون چه گفت؟

به گزارش دفتر نخست وزیری انگلیس، دو طرف درباره آنچه نقش مهم عربستان در حل بحران یمن و فرایند صلح خاورمیانه خواندند، رایزنی کردند.

جانسون همچنین درباره اهمیت افزایش کوشش های برای مقابله با ویروس کرونا و همکاری دو کشور برای عبور از این بحران دنیای مصاحبه کردند.

نخست وزیر انگلیس هفته پیش نیز با محمدبن سلمان ولیعهد عربستان سعودی درباره بحران یمن که تا به امروز هزاران قربانی و خسارت های زیادی به جای گذاشته تلفنی گفت وگو کرد.

در این تماس تلفنی دو طرف درباره حمایت از کوشش های مارتین گریفیتس فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور یمن رایزنی کردند.

این درحالیست که انگلیس از زمان شروع جنگ یمن مجوز فروش حدود 6 میلیارد پوند سلاح به عربستان سعودی را صادر نموده و در آموزش نیروهای سعودی نقش جدی داشته است.

بر اثر این تجاوز تا به امروز هزاران یمنی کشته شده و بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، قحطی در این کشور به عظیم ترین فاجعه انسانی در دنیا تبدیل شده است.

چندی پیش یک نشریه انگلیسی فاش کرد که دولت لندن در حال یاری به آموزش نظامی 17 کشور از جمله عربستان سعودی است که در فهرست ناقضان حقوق بشر وزارت امور خارجه انگلیس قرار دارند.

310 310

منبع: خبرآنلاین

به "شاه سعودی به جانسون چه گفت؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شاه سعودی به جانسون چه گفت؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید