ضعیف شدن میدان مغناطیسی زمین آنالیز می گردد

به گزارش خرید متعادل به نقل از ایندپندنت، ناسا در حال آنالیز ضعف نامحسوس اما در حال رشد میدان مغناطیسی زمین است که احتمالا چالشی برای فعالیت ماهواره ها و فضاپیماها ایجاد می نماید.

ضعیف شدن میدان مغناطیسی زمین آنالیز می گردد

میدان مغناطیسی که دور زمین وجود دارد، ذرات بارداری که از خورشید جدا می گردد را از سیاره دور می نماید. اما در این میان یک شکاف وجود دارد که میدان مغناطیسی در آنجا ضعیف شده است. این شکاف در اطراف آمریکای جنوبی و جنوب اقیانوس آتلانتیک وجود دارد.

علاوه بر آن شکاف مذکور در حال گسترش و ضعف میدان مغناطیسی نیز بیشتر شده است. به همین دلیل کارشناسان معتقدند این چالش احتمالا در آینده نیز بدتر می گردد.

محققان به این شکاف به نام ناهنجاری جنوب آتلانتیک یا SAA اشاره می نمایند که احتمالا به ایجاد چالش هایی جدید برای تجهیزات روی زمین منجر می گردد. ذرات باردار خورشیدی در منطقه ای که این ناهنجاری ایجاد شده، به زمین نزدیک تر می شوند و این بدان معنا است که ماهواره ها و رایانه هایی که در مدار زمین قرار دارند بااختلال روبرو می شوند.

به همین دلیل ناسا منابعی برای ردیابی ضعف میدان مغناطیسی اختصاص داده تا به درک بهتری از مکان وقوع و دلایل ایجاد آن دست یابد.

در حال حاضر این ناهنجاری هیچ پیامد واضحی روی ساکنان زمین مشاهده نشده است. اما مشاهدات دقیق حاکی از آن است که این چالش در حال عمیق تر شدن و به سمت غرب در حال گسترش است. همچنین ناهنجاری مذکور حداقل در 2 نقطه بسیار قدرتمند است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ضعیف شدن میدان مغناطیسی زمین آنالیز می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضعیف شدن میدان مغناطیسی زمین آنالیز می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید