عراق برای اخراج نظامیان آمریکایی به دادگاه های بین المللی مراجعه می کند

به گزارش خرید متعادل، نماینده ائتلاف البناء عراق گفت که مسئله اخراج نظامیان آمریکایی به محافل و دادگاه های بین المللی ارجاع داده خواهد شد.

عراق برای اخراج نظامیان آمریکایی به دادگاه های بین المللی مراجعه می کند

به گزارش گروه بین الملل خرید متعادل، محمد البلداوی کننده ائتلاف البناء عراق، اقدام آمریکا در تایید ابقای نیرو های نظامی اش در خاک عراق، به منزله اعلام جنگ علیه این کشور است و عراق برای اخراج نظامیان آمریکایی به محافل و دادگاه های بین المللی مراجعه می کند.

وی در گفتگو با پایگاه خبری المعلومه شرح داد: نیرو های آمریکایی پیش از تجاوز، تاکید داشتند که هیچ نیرویی در خاک عراق باقی نمی ماند، اما طی چند روز اخیر شاهد خلاف این مسئله و رفتار خصمانه علیه عراق بودیم. کننده مردم عراق، حرف خود را زد و از نقش دولت در اخراج نیرو های آمریکایی خبر داد، اما آمریکا بیان نمود که پایگاه های نظامی در عراق را ترک نخواهد کرد و این امر به منزله اعلام جنگ است.

البلداوی گفت: عراق به محافل و دادگاه های بین المللی برای حفظ حاکمیت خود و اخراج نظامیان آمریکایی مراجعه خواهد کرد.

عادل عبدالمهدی نخست وزیر دولت پیشبرد امور عراق، جمعه (دیروز 20 دی)، در تماس تلفنی با مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا از او خواست تا واشنگتن کنندگانی به بغداد جهت بررسی و تدوین مکانیزم اخراج نظامیان آمریکایی، اعزام کند.

عبدالمهدی گفت که نظامیان آمریکایی بدون اجازه دولت عراق وارد این کشور می شوند و هواپیما های آمریکایی بدون اجازه در آسمان عراق پرواز می کنند.

اما دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا شامگاه جمعه در مصاحبه با فاکس نیوز گفت: هیچ مسئله ای با این موضوع ندارد که نظامیان آمریکایی را از عراق خارج کند، اما سران عراقی در مذاکرات خصوصی چنین درخواستی را مطرح نکرده اند.

وزارت خارجه آمریکا نیز بیان نمود که هر هیأت جدید آمریکایی که به عراق اعزام خواهد شد موضوع بازگشت به یک رابطه راهبردی به جای خروج نیرو های آمریکایی از این کشور را مورد بحث قرار خواهد داد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "عراق برای اخراج نظامیان آمریکایی به دادگاه های بین المللی مراجعه می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراق برای اخراج نظامیان آمریکایی به دادگاه های بین المللی مراجعه می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید