علت کمبود بعضی اقلام انسولین ، فراوری داخلی این اقلام؛ بزودی

به گزارش خرید متعادل، رییس سازمان غذا و دارو با اشاره به علت بعضی کمبودها در زمینه تامین بعضی اشکال انسولین، در عین حال اقدامات صورت گرفته جهت فراوری داخلی این اقلام در آینده نزدیک را تشریح کرد.

علت کمبود بعضی اقلام انسولین ، فراوری داخلی این اقلام؛ بزودی

به گزارش خرید متعادل، دکتر محمدرضا شانه ساز در مصاحبه با ایسنا در پاسخ به مباحثی مبنی بر کمبود بعضی انواع انسولین در بازار گفت: یکی از بالاترین میزان ارزبری های دارویی در کشور مربوط به انسولین است. با وجود اینکه سال ها این دارو را به صورت ویال در کشور فراوری می کردیم، اما به دلیل اینکه ذائقه و سلیقه بیماران عوض شده و به سمت پن و اقلام دیگر انسولین تغییر یافته، در تامین این اقلام با مشکلاتی روبرو هستیم.

وی در این باره اضافه نمود: برنامه ریزی برای فراوری این اقلام آغاز شده و دو شرکت ظرف روزها و ماه های نزدیک اقدام به فراوری خواهند کرد؛ یک شرکت به صورت تحت لیسانس و شرکت دیگر هم به صورت ژنریک. بر این اساس امیدواریم با این روندی که آغاز می گردد و برنامه هایی که در آینده نزدیک داریم، بتوانیم بخش اعظم و همه احتیاج بیماران مان به انسولین را در داخل فراوری کنیم.

به گفته رییس سازمان غذا و دارو، یکی از این شرکت ها برای سال نخست، 25 درصد بازار را هدف گذاری نموده و برنامه اش آن است که طی مدت کوتاهی بیش از 50 درصد بازار را تامین کند. امیدواریم با همکاری شرکت های دیگر که یا تحت لیسانس فراوری می نمایند یا برنامه فراوری این اقلام را دارند، بتوانیم طی یکی دو سال آینده احتیاجمان به اشکال مختلف وارداتی انسولین را رفع کنیم و نیم نگاهی هم به صادرات داشته باشیم.

وی تاکید نمود: در مجموع به دنبال برنامه ریزی که انجام شده و فراوریی که در داخل کشور توسط چند شرکت خواهیم داشت، به زودی شاهد هیچ کمبودی در زمینه تامین انسولین برای بیماران نخواهیم بود.

منبع: جام جم آنلاین

به "علت کمبود بعضی اقلام انسولین ، فراوری داخلی این اقلام؛ بزودی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علت کمبود بعضی اقلام انسولین ، فراوری داخلی این اقلام؛ بزودی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید