غذاهایی که بی خوابتان می نمایند

به گزارش خرید متعادل، تحقیقات اخیر دانشمندان استرالیا نشان می دهد که غذا های تند، فاز خواب عمیق را مختل می نمایند، که نقش مهمی در ترمیم مغز در هنگام خواب دارد.

غذاهایی که بی خوابتان می نمایند

برخی از غذا ها تأثیر تحریک آمیزی بر بدن دارند و در رود خواب سریع و خواب با کیفیت تداخل ایجاد می نمایند. مطالعه دانشمندان روسی، می گوید همه چیز هایی که برای صبحانه یا ناهار می خوریم در عصر مفید نخواهد بود. واقعیت این است که برخی از محصولات تأثیر تحریک آمیزی بر بدن دارند که می توانند به یک مانع جدی در فرایند خواب تبدیل شوند.

پزشکان نام پنج غذایی که در عصر قبل از خواب نباید خورده گردد اشاره نمودند: غذای پرادویه بهترین گزینه برای وعده عصرانه نخواهد بود. تحقیقات اخیر دانشمندان استرالیا نشان می دهد که غذا های تند، فاز خواب عمیق را مختل می نمایند، که نقش مهمی در ترمیم مغز در هنگام خواب دارد.

غلبه بر بی خوابی و اضطراب

بی خوابید؟کربوهیدرات نخورید!

اگر بی خوابید تنفس ماه را امتحان کنید

برای اینکه در شب دچار تپش قلب نشوید، پزشکان توصیه می نمایند که در هنگام شام گریپ فروت نخورید. بادمجان نیز سرشار از انتقال دهنده های عصبی هستند که به عنوان یک انرژی زا عمل می نمایند و در خواب آرام اختلال ایجاد می نمایند. خیار در فراوری ادرار نقش فعال دارد و همین امر باعث می گردد شب خواب خوبی نداشته باشید.

پیش از این در خبر ها آمده بود که دانشمندان غذا هایی مانند شکر، نان سفید و برنج، قند خون را افزایش می دهد که این یکی از دلایل بی خوابی می دانند. به عقیده متخصصان، وقتی قند خون شما به سرعت بالا می رود، بدن شما با آزاد کردن انسولین واکنش نشان می دهد و در نتیجه، کاهش قند خون می تواند منجر به ترشح هورمون هایی مانند آدرنالین و کورتیزول گردد که می تواند در خواب انسان اختلال ایجاد کند.

منبع: اسپوتنیک

منبع: فرادید

به "غذاهایی که بی خوابتان می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غذاهایی که بی خوابتان می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید