فعالیت های کشاورزی تعطیل بردار نیست

به گزارش خرید متعادل، خبرنگاران/آذربایجان شرقی رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی با بیان این که فعالیت های کشاورزی تعطیل بردار نیست، گفت: راکد ماندن فعالیت ها و تولیدات کشاورزی به هیچ وجه قابل قبول نبوده و امکانپذیر نیست.

فعالیت های کشاورزی تعطیل بردار نیست

اکبر فتحی در جلسه معاونین و جمعی از مدیران سازمان، با اشاره به شرایط غیرعادی ناشی از شیوع ویروس کرونا، اظهار کرد: فعالیت های کشاورزی تعطیلی بردار نیست و این فعالیت ها احتیاج به تردد و رفت و آمد دارد، از این رو طبق مصوبه ستاد مبارزه با کرونای استان، مدیریت جهادکشاورزی شهرستان ها می توانند نسبت به صدور مجوز تردد کشاورزان و فعالان بخش کشاورزی اقدام نمایند.

وی گفت: تصمیمات اجرایی سازمان جهادکشاورزی استان باید منطبق با دستورالعمل های ستاد مبارزه با ویروس کرونا باشد، تنها مشکل موجود در این زمینه مربوط به حمل و نقل کندوهای زنبورعسل استان واقع در سایر استان های کشور بود که خوشبختانه با مکاتبه با وزارت جهادکشاورزی و اخذ مجوز لازم جهت انتقال کندوها به استان، این مشکل نیز حل شد.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان اضافه کرد: کارشناسان و متخصصان بخش کشاورزی استان با توجه به شیوع ویروس کرونا و مسائل به وجود آمده، باید راهکارهای مناسب و عملی برای حل مسائل و مسائل پیشرو ارائه نمایند.

وی در مورد مباحث مربوط به مدیریت هماهنگی ترویج کشاورزی استان، گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا در جامعه و لزوم دورکاری مروجان پهنه، پیغام های ترویجی ارسال شده از طرف مروجان پهنه به کشاورزان و بهره برداران کشاورزی باید به طور مرتب و مداوم رصد و پایش شده و نتایج نیز به مدیریت ترویج کشاورزی گزارش گردد.

وی اعلام کرد: تشکیل گروه های اجتماعی در فضای مجازی بین مروجان پهنه و کشاورزان مرتبط با این مروجان یکی از روش های موثر و مفید در راستای انجام دورکاری است.

فتحی با اشاره به ضرورت تهیه و تامین نهاده های دامی و احتمال افزایش قیمت این نهاده ها در سالجاری، تشریح کرد: معاونت بهبود تولیدات دامی مکلف است با انجام اقدامات و تمهیدات مقتضی در این خصوص و هماهنگی با وزارت جهادکشاورزی و شرکت پشتیبانی دام آذربایجان شرقی، نهاده های دامی مورد احتیاج استان را به موقع تامین و در اختیار دامداران و مرغداران قرار دهد.

وی در بخش دیگری از سخنانش ادامه داد: توسعه و افزایش گلخانه های استان در سال 98، جهش گلخانه ای بی نظیری برای بخش کشاورزی بود.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان، وی اضافه کرد: سال 98 در سایر زیربخش های کشاورزی از جمله تولیدات گیاهی، تولیدات دامی، زیرساخت های کشاورزی از جمله آبیاری تحت فشار، شبکه های آبیاری و ارتقای ضریب مکانیزاسیون به وسیله واگذاری ماشین آلات جدید و مدرن به بخش، سال خوب و موفقیت آمیزی برای بخش کشاورزی استان بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "فعالیت های کشاورزی تعطیل بردار نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعالیت های کشاورزی تعطیل بردار نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید