فهرست اوراق عرضه شده در حراج جدید اوراق بدهی دولتی

به گزارش خرید متعادل، خبرنگاران: بانک مرکزی ضمن انتشار فهرست اوراق عرضه شده در مرحله نهم حراج اوراق بدهی دولتی، اظهار داشت که حراج مرحله یاده شده، در روز سه شنبه 7 مرداد ماه 1399 اجرا می گردد.

فهرست اوراق عرضه شده در حراج جدید اوراق بدهی دولتی

به گزارش خرید متعادل به نقل از خبرآنلاین: پیرو اطلاعیه روز سه شنبه 31 تیر ماه 1399 در مورد فهرست اوراق عرضه شده در مرحله بعدی حراج اوراق بدهی دولتی به آگاهی می رساند؛ این بانک در راستای عرضه تدریجی اوراق در تواترهای هفتگی، مرحله نهم حراج اوراق بدهی دولتی جهت فروش به بانک ها، مؤسسات اعتباری غیربانکی، صندوق های سرمایه گذاری، شرکت های بیمه ای و شرکت های تأمین سرمایه را در روز سه شنبه 7 مرداد ماه 1399 اجرا می نماید.

اوراق عرضه شده در این حراج، مرابحه عام، کوپن دار و با تواتر پرداخت سود شش ماهه (پرداخت کوپن دوبار در سال) و به توضیح جدول زیر است:

بانک ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی متقاضی شرکت در این حراج می توانند نسبت به ارسال سفارش های خود تا ساعت 12:00 روز یکشنبه 5 مرداد ماه 1399 تنها به وسیله سامانه بازار بین بانکی اقدام کنند. صندوق های سرمایه گذاری، شرکت های بیمه ای و شرکت های تأمین سرمایه متقاضی شرکت در این حراج نیز می توانند سفارش های خود را تا ساعت 12:00 روز یکشنبه 5 مرداد ماه 1399 به وسیله سامانه مظنه یابی شرکت مدیریت فناوری بورس تهران ثبت کنند. معاملات مربوط به این حراج در روز سه شنبه 7 مرداد ماه 1399 انجام خواهد شد.

کلیه نهادهای مالی متقاضی شرکت در این حراج می توانند سفارش های خود را در هر چهار نماد به طور جداگانه ارسال کنند. همچنین به نهادهای مالی شرکت کننده در این حراج توصیه می گردد، تنوع بخشی به سبد دارایی های مالی را در سفارش گذاری مد قرار دهند.

ذکر این نکته لازم است که، وزارت امور مالی و دارایی الزامی به پذیرش کلیه پیشنهادات دریافت شده یا فروش کلیه اوراق عرضه شده در حراج ندارد. بانک مرکزی سفارشات دریافت شده را برای تصمیم گیری به وزارت امور مالی و دارایی ارسال می نماید و وزارتخانه مزبور، نسبت به معین سفارش های برنده به وسیله تعیین کردن حداقل قیمت پذیرفته شده در سازوکار حراج اقدام می نماید. در نهایت، عرضه اوراق به تمامی برندگان به قیمت یکسان انجام می گردد.

همچنین بر اساس جز (4) بند ک تبصره (5) قانون بودجه سال 1399، بانک مرکزی تنها مجاز به خرید و فروش اوراق مالی اسلامی دولت در بازار ثانویه اوراق است. بنابراین در چارچوب قوانین، بانک مرکزی مجاز به خرید اوراق مالی اسلامی در بازار اولیه نبوده و نمی تواند در فرآیند برگزاری حراج، اوراق بدهی دولتی را با هدف تأمین مالی دولت خریداری کند. همچنین، کارگزاری بانک مرکزی تأمین کننده زیرساخت معاملات و برگزارکننده حراج فروش اوراق به بانک ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی عضو بازار بین بانکی است و تعهدی نسبت به حجم و قیمت اوراق به فروش رفته در بازار اولیه ندارد.

منبع: اقتصادنیوز

به "فهرست اوراق عرضه شده در حراج جدید اوراق بدهی دولتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فهرست اوراق عرضه شده در حراج جدید اوراق بدهی دولتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید