قیمت خرید اطلاعات از گوگل اعلام شد، هر استراق سمع 60 دلار

به گزارش خرید متعادل به نقل از دیجیتال ترندز، گوگل از این پس با دریافت هزینه از نیروی پلیس اجازه دسترسی به اطلاعات کاربران را به آنها می دهد.

قیمت خرید اطلاعات از گوگل اعلام شد، هر استراق سمع 60 دلار

این شرکت به ازای هر احضاریه 45 دلار، استراق سمع 60 دلار و اجازه جست و جو 245 دلار هزینه از پلیس دریافت می نماید. در حال حاضر تعداد زیادی از سازمان های مجری قانون از گوگل درخواست دارند تا به اطلاعات کاربران دسترسی یابند و به همین دلیل این شرکت تصمیم گرفته تا با دریافت مبلغی هزینه های جمع آوری اطلاعات را جبران کند.

طبق گزارش نیویورک تایمز گوگل از لحاظ قانونی اجازه دارد در ازای این خدمات هزینه دریافت کند، اما به طور معمول شرکت های بزرگ فناوری برای انتقال اطلاعات هیچ هزینه ای دریافت نمی نمایند.

از سوی دیگر بعضی کارشناسان ادعا می نمایند عملکرد گوگل برای درآمدزایی از جست و جوهای پلیس چندان جالب نیست. با این وجود بعضی دیگر از کارشناسان معتقدند دریافت هزینه سبب می گردد سازمان های مجری قانون جست و جوهای وسیع درباره کاربران را محدود نمایند.

گوگل در گزارش شفافیت خود به درخواست دسترسی به اطلاعات کاربران اشاره نموده بود.

این شرکت طی دهه گذشته شاهد افزایش درخواست ها بوده است. به طوری که در سال 2019 میلادی درخواست دسترسی به اطلاعات بیش از 160 هزار کاربر را دریافت نموده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "قیمت خرید اطلاعات از گوگل اعلام شد، هر استراق سمع 60 دلار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت خرید اطلاعات از گوگل اعلام شد، هر استراق سمع 60 دلار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید