مراقب رژیم های غذایی آنلاین باشید

به گزارش خرید متعادل، در رژیم های آنلاین و توصیه هایی که بین افراد دست به دست می گردد، هیچ کدام از این عوامل در نظر گرفته نمی گردد.

مراقب رژیم های غذایی آنلاین باشید

مدیر گروه تحقیقات تغذیه دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، درباره رژیم های غذایی آنلاین، شرحاتی ارائه داد. تیرنگ نیستانی، با اشاره به اینکه هیچ مشکل تغذیه ای را نمی توان بدون مراجعه به پزشک متخصص حل کرد، شرح داد: در رژیم های غذایی آنلاین بسیاری از عوامل مهم در مشخص آداب تغذیه ای مناسب هر فرد در نظر گرفته نمی شود.

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی، با اشاره به نکات حائزاهمیت در مشخص یک رژیم غذایی مناسب برای هر فرد، مطرح کرد: افراد برای دریافت مشاوره تغذیه مناسب باید پزشک را از شرایط سلامت، اقتصاد، فرهنگ و عادات غذایی خود آگاه نمایند و بهتر است سمت و سوی مشاوره تغذیه، اصلاح عادات غذایی فرد با امید پایایی و تداوم برنامه غذایی باشد.

به گفته او، در رژیم های آنلاین و توصیه هایی که بین افراد دست به دست می شود، هیچ کدام از این عوامل در نظر گرفته نمی شود.

مدیرگروه تحقیقات تغذیه دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، ادامه داد: استفاده از آداب غذایی توصیه شده توسط افراد عادی یا قوانین کلی که در اینترنت به چشم می خورد، به هیچ وجه منطقی نیست، چراکه برنامه های تغذیه ای همچون لباس های فری سایز نیستند که به تن همه بیایند.

او با اشاره به لزوم مراجعه به افراد اهل فن و متخصص در این زمینه گفت: پرسش مهم این است که فردی که تصور می نماید از راه تغذیه می تواند گره مشکل خود را باز کند، تا چه زمانی می تواند اجرای برنامه غذایی دریافتی را ادامه دهد. اگر مدت کوتاهی بتوانند از آن پیروی کند، کوشش هایش بی نتیجه است و به سرعت به شرایط قبلی بازمی شود که این موضوع ممکن است هزینه سنگینی داشته باشد.

نیستانی تغییر عادات غذایی را امری بسیار دشواری دانست و اضافه نمود: این سختی را باید با یاری متخصصان کاهش دهیم تا بتوانیم در راستا سبک زندگی سالم گام برداریم. از طرفی بسیاری از احتیاج های اساسی بدن به وسیله خوردن و آشامیدن تأمین می شود و اندام های مختلف از بدو تولد با دریافت مواد غذایی لازم رشد می نمایند، به همین دلیل رژیمی مناسب است که هم احتیاج ها را تأمین کند و هم آسیبی به بدن نرساند، اما رژیم های غذایی آنلاین یا توصیه اطرافیان به هیچ کدام از این نکات توجه نمی نماید.

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی، به تبعات ناگواری که پیروی از این رژیم ها برای افراد با مسائل پاتولوژی به همراه دارد، اشاره نمود و گفت: افرادی که با مسائلی نظیر کبد چرب، دیابت و بیماری های قلبی و عروقی دست و پنجه نرم می نمایند، احتیاج به مداخله افراد با دانش پایه پزشکی دارند و جستجو در اینترنت و فضای مجازی نه تنها دردی از آن ها دوا نخواهد کرد بلکه ممکن است فرایند درمان واقعی را نیز دشوارتر کند.

نیستانی در مورد مشاوره های آنلاینی که این اواخر بسیار گسترش یافته است، گفت: بسیاری از متخصصان اقدام به مشاوره افراد به وسیله فضای مجازی نموده اند؛ به طوری که پرسشنامه های آنلاینی را طراحی نموده و مطابق با پاسخ افراد، برنامه غذایی مناسب را در اختیار آن ها قرار می دهند، اما این موضوع که چه میزان این روش مؤثر است را نمی توان دقیق بیان نمود، چراکه به علت نوپابودن این روش، هنوز ارزیابی در این خصوص صورت نگرفته است.

اوبا بیان اینکه همچنان بسیاری از پزشکان به لزوم برقراری ارتباط نزدیک با بیمار معتقدند، ادامه داد: هیچ راه حلی برای برطرف معضلات تغذیه ای وجود ندارد که شما را از مراجعه به متخصص، به صورت حضوری یا آنلاین بی احتیاج کند.

منبع: فرادید

به "مراقب رژیم های غذایی آنلاین باشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مراقب رژیم های غذایی آنلاین باشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید