ویروس مرموز خطرناکتر از گزارش های رسمی است

به گزارش خرید متعادل، دانشگاه هنگ کنگ تحقیقاتی انجام داده است که بر اساس آن شیوع ویروس مرموز در چین به مراتب گسترده تر و خطرناکتر از گزارش های رسمی است.

ویروس مرموز خطرناکتر از گزارش های رسمی است

به گزارش گروه بین الملل خرید متعادل، روزنامه ساوت چاینا روز چهارشنبه به نقل از این دانشگاه آورده است دستکم شمار کسانی که در شهر ووهان مرکز شیوع ویروس به آن مبتلا شده اند بیش از یک هزار و 340 نفر بوده است این در حالی است که آمار رسمی نشان می دهد شمار کسانی که در این شهر به این ویروس که شبیه ذات الریه است و ویروس ووهان خوانده می شود حدود 300 نفر براورد شده است.

در همین حال تحقیقات دانشگاه حاکی است که این ویروس ناشناخته که از مشتقات ویروس بیماری مرگبار سارس است که سال 2003 جان بیش از 700 نفر را در سراسر دنیا گرفت و به بیش از 20 شهر دیگر چین سرایت کرد.

دانشگاه می افزاید ترسیم آماری ثابت می کند که این ویروس دستکم بیش از یکهزار و 340 نفر را در شهر ووهان آلوده کرده و شمار کسانی که در شهر های دیگر آلوده شده اند بیش از 116 نفر است.

چین می گوید 270 مورد از این ویروس مربوط به شهر ووهان و کل استان خو بی است که این شهر در آن واقع است و کل مبتلایان حدود 300 نفر هستند.

همزمان اعلام شده است سازمان بهداشت دنیای و کارشناسان در حال همکاری بسیار نزدیک با مرکز پیشگیری و کنترل بیماری چین هستند این سازمان قرار است چهارشنبه شب برای رسیدگی به این مساله و شیوع این بیماری در چین و کشور های دیگر جلسه اضطراری تشکیل دهد.

دولت هنگ کنگ اعلام کرده است خود را برای یکی از بدترین سناریو های بیماری که می تواند انتقال ویروس از انسان به انسان باشد آماده می کند در همین حال گزارش ها نشان می دهد که در شهر ووهان تا به امروز 6 نفر جانشان را بر اثر ابتلا به این ویروس تاجی شکل از دست داده اند.

افزون بر این شمار کادر پزشکی بیمارستان که به این ویروس آلوده شده اند به 15 نفر رسیده است که این می تواند نشانه بسیار خطرناکی از انتقال آلودگی از فرد به فرد باشد.

کارشناسان می گویند ویروس احتمالا از حیوانات وحشی به انسان انتقال یافته است و می تواند از انسان به انسان منتقل شود و اگر کنترل و پیشگیری جدی صورت نگیرد ممکن است مانند ویروس سارس گسترده شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "ویروس مرموز خطرناکتر از گزارش های رسمی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویروس مرموز خطرناکتر از گزارش های رسمی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید