پاک سازی تأسیسات الحاقی دره تاریخی لیر سیراف آغاز شد

به گزارش خرید متعادل، سرپرست پایگاه ملی میراثفرهنگی سیراف از پاکسازی تأسیسات الحاقی دره تاریخی لیر خبر داد.

پاک سازی تأسیسات الحاقی دره تاریخی لیر سیراف آغاز شد

بهگزارش میراثآریا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراثفرهنگی، گردشگری و صنایعدستی استان بوشهر، سید مهدی آذریان امروز دوشنبه 30 تیر 99 در اینباره گفت: یکی از آثار تاریخی ارزشمند و مهم بندر سیراف، دره باستانی لیر است که این اثر شاخص نمایانگر ذوق و نبوغ بالای ایرانیان در زمینه استحصال آب بوده است.

او افزود: سطح این دره حوضچه های متعددی دارد که به شکل دستکند در سنگ ایجاد شده، زمان بارندگی این حوضچه ها در ذخیره آب نقش زیادی داشته اند و علاوه بر این چاه های عمیقی نیز در سطح آن کنده شده که بیشتر آن ها هنوز هم آب شیرین دارند.

سرپرست پایگاه ملی میراثفرهنگی سیراف بیان نمود: متأسفانه در سال های گذشته تأسیساتی برای برداشت آب از این چاه ها توسط شهرداری و اداره آب روی عرصه این دره ایجاد شده بود که این سازه ها و تأسیسات سیما و منظر دره باستانی و حریم دید آن را مخدوش کرده بود.

او یکی از اولویت های پایگاه ملی میراثفرهنگی سیراف را حذف الحاقات این دره تاریخی دانست و گفت: کار حذف و تخریب این سازه ها آغاز شده و به زودی پاک سازی این اثر تاریخی ارزشمند به انتها می رسد تا زمینه بازدید گردشگران با یک منظر زیبا و جذاب فراهم شود.

منبع: میراث آریا

به "پاک سازی تأسیسات الحاقی دره تاریخی لیر سیراف آغاز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاک سازی تأسیسات الحاقی دره تاریخی لیر سیراف آغاز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید