پیونگ یانگ: پیام تولد ترامپ به کیم برای شروع مذاکرات کافی نیست

به گزارش خرید متعادل، مشاور وزیر امور خارجه کره شمالی گفت پیام تبریک زادروز رهبر این کشور از سوی رئیس جمهور آمریکا نمی تواند آغازگر مذاکرات دو کشور باشد.

پیونگ یانگ: پیام تولد ترامپ به کیم برای شروع مذاکرات کافی نیست

به گزارش گروه بین الملل خرید متعادل، کیم کیه گوان مشاور وزیر امور خارجه کره شاقتصادی روز شنبه گفت، ارسال پیام تبریک تولد به کیم جونگ اون رهبر این کشور از سوی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای آغاز مذاکره کافی نیست.

به نوشته روزنامه نیویورک تایمز، گوان گفت با وجود مسائل اقتصادی موجود در کره شاقتصادی، این کشور حاضر نیست تمام قابلیت های هسته ای خود را در ازای رفع تحریم ها از سوی آمریکا کنار بگذارد.

گوان این سخنان را در پاسخ به اظهارات روز گذشته (جمعه) مشاور امنیت ملی دولت کره جنوبی مطرح نمود که پس از بازگشت از آمریکا گفت سئول حامل پیام تبریک زادروز کیم از سوی ترامپ است.

گوان در این باره گفت، کره شاقتصادی مستقیماً پیام مشابهی را از سوی مقامات آمریکایی دریافت کرده است و تلاش کره جنوبی برای ایفای نقش میانجی را مضحک دانست.

وی افزود: گرچه رهبر کیم جونگ اون احساس شخصی خوبی نسبت به رئیس جمهور ترامپ دارد، اما این ها به معنای واقعی کلمه شخصی هستند. رئیس کمیسیون امور خارجه، امور خارجی را بر اساس احساسات شخصی به بحث نمی گذارد زیرا وی معرف کشور و منافع ما است.

گوان در ادامه گفت: آمریکا ما را فریب داد و یک سال و نیم در مذاکرات گیر افتادیم و این برای ما زمانی از دست رفته بود. وی درخواست های یک جانبه آمریکا را مورد سرزنش قرار داد.

او درباره شروط از سرگیری مذاکرات گفت: می توان گفت باز شدن مجدد باب گفت وگو میان کره شاقتصادی و آمریکا فقط تحت توافق مطلق آن ها با موارد مطرح شده توسط ما صورت خواهد گرفت. اما به خوبی می دانیم که آمریکا آماده یا قادر به انجام آن نیست.

گفت وگوهای هسته ای میان کره شاقتصادی و آمریکا از زمان برگزاری دومین دیدار میان کیم و ترامپ در هانوی در آغاز سال جاری میلادی به بن بست برخورده است. پیونگ یانگ خواستار کاهش تحریم های بین المللی وضع شده علیه این کشور به بهانه برنامه موشکی و هسته ای شد، اما واشنگتن رفع تحریم ها را به اقدامات ملموس از سوی پیونگ یانگ در جهت خلع سلاح هسته ای منوط کرده است.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "پیونگ یانگ: پیام تولد ترامپ به کیم برای شروع مذاکرات کافی نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیونگ یانگ: پیام تولد ترامپ به کیم برای شروع مذاکرات کافی نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید