کاهش فزاینده ذخایر خونی خراسان رضوی

به گزارش خرید متعادل، خبرنگاران/خراسان رضوی در اطلاعیه سازمان انتقال خون خراسان رضوی، با اعلام اینکه در حال حاضر ذخایر خونی به شدت رو به کاهش است، از مجاوران و زائران بارگاه ملکوتی حضرت رضا (ع) درخواست شده است تا با حضور در پایگاه ها و اهدای خون به کمک بیماران نیازمند بشتابند.

کاهش فزاینده ذخایر خونی خراسان رضوی

در این اطلاعیه با اشاره به کاهش مراجعه مردم به پایگاه ها به دلیل گرما و سیر نزولی آمار ذخیره خون استان و افزایش احتیاج مراکز درمانی به خون، تصریح شده که در حال حاضر ذخایر خونی موجود به شدت کاهش یافته که با ادامه این فرایند در روزهای آینده، پاسخگویی به بیماران احتیاجمند و مراکز درمانی با چالش جدی روبرو خواهد شد.

روابط عمومی انتقال خون استان با تأکید بر اینکه احتیاج به خون همواره هست، گفت که پایگاه های اهدای خون مشهد مقدس شامل 1- پایگاه امام رضا(ع) واقع در میدان شریعتی (تقی آباد) ابتدای خیابان دانشگاه؛ 2- پایگاه امید واقع در نیش خیابان شیرازی 3 طبقه منهای یک مجتمع تجاری و اقامتی امید؛ 3- پایگاه شهید کریمی واقع در بلوار شریعتی 28 منطقه قاسم آباد؛ 4- پایگاه میلاد واقع در بلوار استقلال بین استقلال 2 و 4؛ 5- پایگاه مهر واقع در نبش بلوار ابوطالب 33 می باشند.

پایگاه های امام رضا (ع) و امید در نوبت صبح و عصر و سایر پایگاه ها در نوبت صبح آماده پذیرش داوطلبان اهدای خون خواهند بود.

ساعت پذیرش پایگاه ها در نوبت صبح از 7:45 الی 12:45 و در نوبت عصر از 14:30 الی 18:45 است.

در این اطلاعیه ضمن استمداد از کلیه واجدین شرایط اهدای خون، احتیاج به همه گروه های خونی تأکید شده و با پوزش از داوطلبانی که به دلیل کمبود امکانات پایگاه ها ممکن است مدتی را در انتظار بمانند، از شکیبایی و همکاری اهداکنندگان خون تقدیر و تشکر شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "کاهش فزاینده ذخایر خونی خراسان رضوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش فزاینده ذخایر خونی خراسان رضوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید