کلاهک هسته ای جدید دولت ترامپ در زیردریایی تنسی بکار گرفته شده است

به گزارش خرید متعادل، وزارت دفاع آمریکا تایید کرد که کلاهک هسته ای جدیدی که در دولت دونالد ترامپ طراحی و فراوری شده در یک زیردریایی هسته ای آمریکا به کار گرفته شده است.

کلاهک هسته ای جدید دولت ترامپ در زیردریایی تنسی بکار گرفته شده است

به گزارش خرید متعادل، به نقل از گزارش شبکه خبری بی بی سی، این کلاهک هسته ای که W76-2 نام دارد، یک کلاهک هسته ای با قدرت انفجاری کم است و به نوشته سایت اخبار دفاعی طوری طراحی شده که از بمب اتمی که بر هیروشیما انداخته شد، ضعیف تر باشد.

کلاهک هسته ای جدید مدل تغییر یافته کلاهک های هسته ای W76-1 است که در زیردریایی های هسته ای ترایدنت بکار گرفته شده اند؛ به همین دلیل طراحی، فراوری و بکارگیری این کلاهک جدید در طول حدود یک سال مقدور شده است.

به گفته جان رود، معاون سیاست گذاری وزارت دفاع آمریکا در آنالیز موضع هسته ای در سال گذشته معین شد تعداد کمی کلاهک جنگی موشک های بالستیک زیردریایی احتیاج به اصلاحاتی دارند.

به گفته جان رود کشورهای بالقوه متخاصم مثل روسیه بر این باورند که بکارگیری سلاح های هسته ای با قدرت انفجاری کم باعث مزیت آنها به آمریکا و متحدانش می گردد، به این ترتیب که استفاده از کلاهک هسته ای کم قدرت می تواند آمریکا را از یک پاسخ هسته ای با قدرت انفجاری زیاد منصرف کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "کلاهک هسته ای جدید دولت ترامپ در زیردریایی تنسی بکار گرفته شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلاهک هسته ای جدید دولت ترامپ در زیردریایی تنسی بکار گرفته شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید