2400 شغل بنیاد برکت برای یزدی ها

به گزارش خرید متعادل، 7 مجری و تسهیل گر بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) تا انتها سال، 2400 شغل را در استان یزد عملیاتی خواهند کرد.

2400 شغل بنیاد برکت برای یزدی ها

به گزارش گروه اجتماعی خرید متعادل، 7 مجری و تسهیل گر بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) تا سرانجام سال، 2400 شغل را در استان یزد عملیاتی خواهند کرد.

به گفته معاون توسعه کارآفرینی اجتماع محور بنیاد برکت، بنابر تأکیدات رییس ستاد اجرایی فرمان امام در مورد کوشش جدی برای اشتغال زایی، مردمی کردن اقتصاد و رونق فراوری در کشور، تا سرانجام امسال یک هزار طرح اشتغال زایی برکت در قالب مدل مالی سحاب (سرمایه گذاری حمایتی اشتغال برکت) در استان یزد به بهره برداری خواهد رسید. شروع به کار این تعداد طرح اشتغال زایی، ایجاد 2400 شغل را به دنبال خواهد داشت.

رضا راضی زاده با بیان این مطلب اضافه نمود: 5 شهرستان خاتم، بهاباد، مهریز، بافق و ابرکوه و 300 روستای توابع این شهرها به عنوان نقاط هدف اشتغال زایی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام معین شده اند و فرآیند کار در این مناطق توسط تسهیل گران بنیاد شروع شده است.

وی اعتبار پیش بینی شده برای ایجاد این تعداد طرح اشتغال زایی را بالغ بر 900 میلیارد ریال گفت و اضافه نمود: 7 مجری و تسهیل گر بنیاد برکت در این زمینه مشغول به فعالیت هستند.

معاون توسعه کارآفرینی اجتماع محور بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام ادامه داد: 2400 شغل مورد نظر تا سرانجام امسال با توجه به ظرفیت ها و پتانسیل های هر منطقه در رسته های شغلی پرورش مرغ بومی و بوقلمون، صنایع دستی، پرورش دام سبک، کیک و شیرینی پزی و ... ایجاد خواهد شد.

راضی زاده در مورد فرآیند و مراحل اشتغال زایی در قالب مدل اجتماع محور سحاب (سرمایه گذاری حمایتی اشتغال برکت) نیز شرح داد: در ابتدا و در بدو ورود بنیاد برکت به یک استان، جلسه ای با حضور استاندار و فرمانداران آن استان برگزار می گردد. سپس کمیته اشتغال در شهرستان های هدف با حضور فرماندار و تمام دستگاه های اجرایی برگزار و طرح ها و مدل های اشتغال زایی بنیاد برکت در آن تشریح می گردد.

وی گفت: در ادامه و با حضور دهیاران، روستاهای هدف طرح های اشتغال زایی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام معین و کارگروه توسعه اشتغال در هر روستا تشکیل می گردد. با تشکیل این کارگروه، مجری و تسهیل گران بنیاد برکت در روستاها مستقر شده و فرآیند اهلیت سنجی از متقاضیان اشتغال شروع می گردد.

معاون توسعه کارآفرینی اجتماع محور بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام توضیح داد: پس از سرانجام فرآیند اهلیت سنجی فنی، متقاضیانی که دارای شرایط لازم هستند به بانک عامل معرفی می شوند. بانک نیز بعد از اهلیت سنجی اعتباری، تسهیلات مورد احتیاج را به آن ها پرداخت نموده و به این ترتیب، فرآیند ایجاد و استقرار مشاغل با حضور تسهیل گران و مجریان بنیاد برکت شروع می گردد.

لازم به ذکر است، بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام با هدف ایجاد فرصت های کسب وکار، محرومیت زدایی، توانمندسازی مالی و اجتماعی، ارتقای سطح زندگی و توزیع عادلانه امکانات و فرصت ها، نهضت ایجاد اشتغال را از سوی این ستاد در مناطق محروم و کم تر برخوردار کشور راه اندازی نموده است. این بنیاد در حال حاضر با حضور و فعالیت در 175 شهرستان و 8 هزار روستا، ایجاد یک صد هزار فرصت شغلی را تا سرانجام سال 98 در دستور کار دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "2400 شغل بنیاد برکت برای یزدی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "2400 شغل بنیاد برکت برای یزدی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید