4000 تغییر در ویروس کرونا و خطر کاهش تاثیر واکسن ها

به گزارش خرید متعادل، تهران (پانا) - به گفته معاون کل وزارت بهداشت با اشاره به جهش ویروس کرونا در انگلیس، در حال حاضر در قسمت اسپایک ویروس کرونا حدود 4000 تغییر ایجاد شده است و خطر بالقوه که وجود دارد، این است که این تغییرات تاثیر واکسن ها را هم کاهش دهد که البته هنوز ثابت نشده است.

4000 تغییر در ویروس کرونا و خطر کاهش تاثیر واکسن ها

به گزارش ایسنا، ایرج حریرچی درباره جهش ویروس کرونا در انگلیس، گفت: آنچه که تا به امروز جهان درباره ویروس کرونا می داند، این است که بر اساس جهشی که داشته احتمال انتقال و سرایت پذیری را افزایش داده است و همزمان در قسمت هایی از انگلیس، خصوصا جنوب شرقی انگلیس با وجود این ویروس جهش یافته، شیوع بیماری افزایش یافته است.

وی اضافه کرد: البته هنوز اینکه علت شیوع و افزایش این ویروس در انگلیس، جهش اخیر است یا خیر، تعیین نشده است. یک زمانی جهش، علت افزایش شیوع ویروس است و یک زمانی علت افزایش شیوع را همراهی می نماید که هنوز این موضوع از نظر علمی ثابت نشده است.

حریرچی ادامه داد: در عین حال هنوز از نظر علمی هم ثابت نشده که این جهش، بیماری زایی بیشتری دارد یا خیر؟. به این معنا که هنوز ثابت نشده است که این جهش شدت بیماری را بیشتر می نماید یا کمتر و مرگ و میر را بیشتر می نماید یا کمتر. منتها نکته کلیدی این است که نشان می دهد که ویروس کرونا تغییرات بسیار زیادی می نماید و خطر بالقوه آن وجود دارد.

وی گفت: تا به امروز ویروس کرونا هزاران تغییر نموده است که بعضی از این تغییرات مهم بوده و بعضی هم چندان اهمیت نداشته اند. در حال حاضر در قسمت اسپایک ویروس که قسمتی است که موجب اتصال ویروس به سلول های انسان می گردد، حدود 4000 تغییر ایجاد شده است و نشانه های اولیه نشان می دهد که اولا تغییرش موجب افزایش ابتلا شده و همچنین یک خطر بالقوه هم وجود دارد که تاثیر واکسن ها را هم کاهش دهد و باعث گردد که احتیاج به واکسن های دیگری باشد که البته هنوز به این مرحله نرسیده و ثابت نشده است.

منبع: خبرگزاری پانا

به "4000 تغییر در ویروس کرونا و خطر کاهش تاثیر واکسن ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "4000 تغییر در ویروس کرونا و خطر کاهش تاثیر واکسن ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید