50 گزارش مردمی تخلف انتخاباتی در سمنان دریافت شد

به گزارش خرید متعادل، دبیر هیات بازرسی بر انتخابات استان سمنان گفت: 50 گزارش مردمی در بخش تبلیغات زودهنگام توسط نامزدهای انتخابات و طرفداران آنها و استفاده از امکانات دولتی به نفع کاندیداها دریافت شده است.

50 گزارش مردمی تخلف انتخاباتی در سمنان دریافت شد

به گزارش خرید متعادل آنلاین به نقل از ایرنا، قاسم شریفی شنبه 21 دی اضافه نمود: دبیرخانه هیات بازرسی انتخابات این گزارش ها را از شهروندان، هیات های بازرسی شهرستان ها و بعضی از مدیران و کارکنان دستگاه های اجرایی پس از تائید نامزدها در هیات های اجرایی مراکز حوزه های انتخابیه دریافت کرد که توسط مسئولان موردبررسی و رسیدگی قرارگرفته است.

وی بیان نمود: از گزارش های دریافتی 12 مورد مصداق تخلف انتخاباتی به ستاد پیشگیری جرائم انتخاباتی، هیات نظارت و ستاد انتخابات این استان سمنان تشخیص و به مراجع ذی صلاح ابلاغ شد.

دبیر هیات بازرسی بر انتخابات مجلس شورای اسلامی استان سمنان، با اشاره به مصادیق تخلف های انتخاباتی، ادامه داد: برای تبلیغ کاندیداها زمان معین شده که اگر زودتر از آن تبلیغاتی توسط خود نامزدها یا حامیان آنان صورت گیرد، به عنوان تخلف با این عوامل برخورد می گردد.

شریفی اعلام کرد: استفاده از امکانات دولتی به نفع کاندیدها از دیگر تخلف هایی است که با آن برخورد قانونی می گردد.

وی یادآور شد: حاشیه پراکنی و امیدآفرینی واهی در اذهان عمومی، راه اندازی کارناوال تبلیغاتی، چسباندن عکس های تبلیغاتی بر روی تابلوهای راهنما، چاپ عکس بزرگ و غیرمعقول کاندیداها، دروغ پردازی و جوسازی، از دیگر مسائلی است که به عنوان تخلف انتخاباتی شمرده می گردد.

بر اساس آمار ستاد انتخابات سمنان 157 داوطلب برای نمایندگی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در چهار حوزه انتخابیه این استان ثبت نام نموده بودند که چهار نفر منصرف و دو نفر رد صلاحیت شدند و تعداد داوطلبان به 151 نفر کاهش یافت.

منبع: همشهری آنلاین

به "50 گزارش مردمی تخلف انتخاباتی در سمنان دریافت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "50 گزارش مردمی تخلف انتخاباتی در سمنان دریافت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید