اخبار اقتصادی

پیش بینی بورس امروز هفتم اردیبهشت 1400 ، شاخص مثبت می گردد؟

به گزارش خبرنگاران، بازار سهام در جریان معاملات دیروز (دوشنبه) با بعضی از تحرکات مثبت همراه بود و بعضی از نمادهای شاخص ساز همچون فملی، شستا و فولاد با افزایش حجم تقاضا همراه بودند و افزایش قیمت داشتند. با توجه به ریزش حداقلی شاخص کل، باید دید این حمایت...

8 خرداد 1400

شکست مذاکرات چه پیامدهایی برای ایران دارد؟

کارشناس مسائل سیاست خارجی در گفتگویی پیامدهای احتمالی شکست مذاکرات وین با 1+4 را مورد آنالیز قرار داد.

4 خرداد 1400

اروپا برای استفاده از هوش مصنوعی ممنوعه جریمه مشخص کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، براساس اسناد اصلاح شده کمیسیون اروپا، شرکت هایی که از کاربردهای ممنوع هوش مصنوعی در این منطقه استفاده می نمایند با جریمه ای معادل 6 درصد گردش اقتصادی جهانی شان روبرو خواهند شد.

23 اردیبهشت 1400

خبرنگاران امیری: تمام تلاش ها برای تقویت وهمراهی میان دولت و مجلس باشد

تهران - خبرنگاران - معاون پارلمانی رییس جمهوری گفت: در مدت زمان باقی مانده دولت، باید تمام تلاش ها بر تقویت، همراهی و همکاری میان دولت و مجلس در راستای ارائه خدمات ارزنده به مردم باشد.

16 اردیبهشت 1400

ادعای دلالان ناصرخسرو درباره واکسن کرونا، واکسن در بازار آزاد 60 میلیون تومان؟

خبرنگاران : از 50 دلال راسته ناصر خسرو تنها چند نفری ادعا می نمایند که واکسن کرونا دارند. البته خودشان ندارند. باید به کسی زنگ بزنند و رابطشان واکسن را جور کند.

16 اردیبهشت 1400

افزایش 130 درصدی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در دو سال اخیر

خبرگزاری خبرنگاران- مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی از افزایش 130 درصدی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در دو سال اخیر خبر داد.

5 اردیبهشت 1400

غلامی: دانشگاهی در کشور تنها 5 عضو هیئت علمی دارد! ، اجرای شاخص های مشخص برای ظرفیت پذیرش دانشگاه ها از سال 1400 خبرنگاران

وزیر علوم با اشاره به فعالیت دانشگاهی در کشور تنها با 5 عضو هیئت علمی گفت: در بحث ظرفیت پذیرش هر دانشگاه شاخص هایی وضع شده است که از سال 1400 اجرایی می گردد.

1 اردیبهشت 1400

بایدن بخشی از تحریم های ترامپ علیه ونزوئلا را لغو کرد

به گزارش خبرنگاران، دولت بایدن تحریم های اعمال شده دولت ترامپ علیه 4 شرکت ایتالیایی را که به علت انجام تبادلات نفتی با ونزوئلا مورد تحریم قرار گرفته بودند، لغو کرد.

25 فروردین 1400

از حسین فریدون تا مهدی جهانگیری؛ تمام بابک زنجانی های دولت حسن روحانی! خبرنگاران

معاون اول رئیس جمهور در اظهار نظری گفته که این دولت بابک زنجانی نداشته است ولی با یک جستجوی ساده درمی یابیم که افراد شاخص متخلف اقتصادی در این دولت بسیار بوده اند.

8 فروردین 1400

استفاده از سمعک زوال عقل را به تأخیر می اندازد

محققان دریافتند، استفاده از سمعک می تواند بروز زوال عقل در افراد دارای مسائل شنوایی را تا پنج سال به تأخیر بیندازد.

3 فروردین 1400

خبرنگاران شرایط رنگ بندی کرونا در شهرستان خمین نارنجی شد

خمین - خبرنگاران - فرماندار خمین گفت: شرایط رنگ بندی کرونا در این شهرستان بر اثر بی توجهی مردم به رعایت پروتکل های بهداشتی نارنجی شد.

30 اسفند 1399

نقش مهم صنعت پتروشیمی در اقتصاد مقاومتی

نماینده رهبری در شورای عالی امنیت ملی با تأکید بر توسعه زنجیره ارزش گفت: صنعت پتروشیمی یکی از صنایعی است که در اقتصاد مقاومتی می تواند حرف اساسی و جدی داشته باشد.

28 اسفند 1399

توصیه های امام رضا درباره میانه روی در کار ها و نیکی کردن

امام رضا علیه السلام در کلامی گران بها دو توصیه مهم درباره میانه روی در کار ها و نیکی کردن همیشگی را بیان فرموده اند.

26 اسفند 1399

سعد حریری: از موضعم کوتاه نمی آیم

نخست وزیر مکلف لبنان در کنفرانس خبری به مناسبت شانزدهمین سالگرد ترور رفیق حریری گفت، همچنان مخالف یک سوم معطل در تشکیل دولت است.

25 اسفند 1399

با 45 میلیون تومان صاحب پراید صفر شوید!

به گزارش خبرنگاران، با وجود زیان 100 هزار میلیارد تومانی خودروسازان در سال گذشته از سیاست پیش فروش خودرو که مقامات خودروسازان این رقم را اعلام کرده اند اما همچنان این طرح ادامه دارد.

22 اسفند 1399

تاثیر ات خرده فرهنگ ها جوامع میهمان و میزبان در حوزه گردشگر

گر چه توریست در ابتدا یک فعالیت فرد به منظور تفریح و گذر ان اوقات فراغت برای کسب آسایش و آسودگی خیال بوده اما امروزه به سبب اثر ات فرهنگی گسترده آن در میان جوامع به عنوان یک راه ارتباطی موثر مورد توجه قرار گرفته است، بنا بر این می توان گفت توریست یک پدیده...

21 اسفند 1399

همتی: مهلت استفاده از امهال بدهی واحدهای تولیدی تمدید شد

رییس کل بانک مرکزی نوشت: مهلت استفاده از شرایط ویژه امهال بدهی واحد های تولیدی به بانک ها تا خاتمه شهریور 1400 تمدید شد.

19 اسفند 1399

آمریکا رسما فرایند حذف انصارالله از فهرست تروریسم را شروع کرد

وزارت خارجه آمریکا اقدامات مربوط به حذف نام انصارالله یمن از لیست تروریسم را شروع کرد.

18 اسفند 1399

خبرنگاران حضور استان فارس در سامانه تدارکات الکترونیک دولت تقویت گردد

شیراز- خبرنگاران- مدیر کل دیوان محاسبات فارس، حضور این استان در سامانه تدارکات الکترونیک دولت (ستاد) را به نسبت سهم آن حضوری غیرفعال دانست و گفت: بعد از قانونی شدن این سامانه و حضور تمام استان های کشور و دستگاه های دولتی و بخش عمومی در آن، سهم فارس آرام...

15 اسفند 1399

ریاست جمهوری لبنان: عون خواهان یک سوم معطل نیست

دفتر ریاست جمهوری لبنان خاطرنشان کرد که رئیس جمهوری این کشور خواهان یک سوم معطل(کرسی های مورد مناقشه) در کابینه جدید نیست.

10 اسفند 1399
تعداد: (151)