آمار بیماران بستری به دلیل ابتلا به کرونا در اصفهان رو به افزایش است

به گزارش خرید متعادل، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از افزایش آمار بیماران بستری به دلیل ابتلا به کرونا در اصفهان خبر داد.

آمار بیماران بستری به دلیل ابتلا به کرونا در اصفهان رو به افزایش است

به گزارش گروه دانشگاه خرید متعادل، کمال حیدری، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از افزایش آمار بیماران بستری به دلیل ابتلا به کرونا در اصفهان خبر داد و گفت: متاسفانه با افزایش آمار بیماران بستری به دلیل ابتلا به ویروس کووید19 روبرو هستیم؛ چراکه رعایت پروتکل ها در جامعه به شدت ضعیف شده و به نظر می رسد نوعی بی خیالی در جامعه نسبت به این ویروس ایجاد شده است.

حیدری رعایت فاصله گذاری اجتماعی همراه با رعایت توصیه هایی مانند استفاده از ماسک را شرط اصلی کنترل شیوع کرونا ویروس در جامعه دانست و اظهار کرد: انتظار داشتیم با رعایت این توصیه ها، شیوع ویروس در جامعه به سرعت برچیده شود، منتها با این شرایط فاصله گذاری، استفاده نکردن از ماسک و وسایل بهداشتی، باز هم شاهد افزایش آمار بیماران هستیم.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در پاسخ به سوالاتی که درباره شروع موج دوم و ابتلای بچه ها به ویروس مطرح می شود نیز، توضیح داد: کاری به این شایعات نداریم، واقعیت این است که هرچه جامعه بیشتر درگیر شود، گروه های سنی بیشتری هم درگیر می شوند، چون هر چه تردد ها و ارتباطات افراد بیشتر شود، آلودگی هم افزایش می یابد. به همین دلیل، روز به روز تعداد بیماران در حال افزایش است و به شکل طبیعی، آمار بستری در بیمارستان ها هم افزایش می یابد، متاسفانه آمار مبتلایان در کل کشور رو به افزایش گذاشته و این شرایط خوبی نیست، چون دوباره با افزایش بیش از حد بیماران وخیم روبرو هستیم.

وی با اشاره به جدی گرفته نشدن خطر کرونا در بین افراد جامعه، ادامه داد: بار ها اعلام شده که هر کس باید سهم مشارکت اجتماعی خود را برای حل این مشکل انجام دهد، در حالیکه همه به امورات خودشان بازگشته اند و مرتب فشار می آورند که فعالیت خودشان را از سر بگیرند. ما پروتکل های بهداشتی را در اختیارشان می گذاریم و تعهد می دهند که آن ها را اجرا کنند، اما در عمل به دستورالعمل ها بی توجه اند، بنابراین به نظر می رسد کاهش مسئولیت اجتماعی بزرگترین نقطه ضعف ماست و اطلاع رسانی ضعیف هم مزید بر علت است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "آمار بیماران بستری به دلیل ابتلا به کرونا در اصفهان رو به افزایش است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمار بیماران بستری به دلیل ابتلا به کرونا در اصفهان رو به افزایش است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید