استخدام 10 هزار نفری کادر درمان، پرداخت فوق العاده از مهرماه

به گزارش خرید متعادل، رئیس سازمان برنامه و بودجه ضمن اعلام استخدام 10 هزار نفر از پرسنل شرکتی و قراردادی کادر درمان در وزارت بهداشت، از پرداخت ماهانه فوق العاده ویژه کرونا به وزارت بهداشت از مهرماه اطلاع داد.

استخدام 10 هزار نفری کادر درمان، پرداخت فوق العاده از مهرماه

به گزارش خرید متعادل، محمدباقر نوبخت در لایو اینستاگرامی امشب خود در گفت وگویی باکادر درمان و پرستاران گفت که درخواست های ثبت شده این گروه سه موضوع را به همراه داشت؛ جذب کادر درمان شرکتی، دسته دوم خواهان پرداخت کارانه معوق کادر درمان شده بودند و دسته سوم متقاضیان دریافت فوق العاده ویژه بودند.

وی با بیان اینکه بخشی از این مطالبات متوجه سازمان برنامه و بودجه است است و بخشی از آنها مثل دریافت فوق العاده ویژه، متوجه وزارت بهداشت که از سازمان اداری و استخدامی درخواست و سازمان برنامه و بودجه برای آن منابع لازم تامین کند، اضافه کرد: طی مذاکره اخیر با وزیر بهداشت برای اجرای دستورات صادر شده به وزارت بهداشت، برنامه ریزی شد.

قول جذب 10 هزار نفری

نوبخت شرح داد: قبلا منابع لازم برای جذب3000 نفر نیرو شرکتی تهیه شده بود و بعد با آنالیز تعدد نیروهای شرکتی و قراردادی، مقرر شد که زمینه جذب 10 هزار نفر فراهم گردد. البته با اولویت افراد شرکتی و قراردادی موجود. وی ادامه داد: به این ترتیب اولین اولویت کادر درمان، دال بر جذب اعضای کادر درمان و استخدام آنها پیگیری و مصوب شد. البته ما همچنان احتیاجمند جذب نیروی جدید هستیم و چنانچه تا خاتمه سال اعلام احتیاج گردد، باز هم دولت کوتاهی نخواهد کرد و بیش از 10 هزار نفر را هم می توانیم جذب کنیم.

شرح درباره معوقات و فوق العاده ویژه

معاون رئیس جمهور در ادامه با اشاره به شرایط پرداخت کارانه کادر درمان گفت: کارانه ها باید از درآمدهای اختصاصی بیمارستان ها تامین گردد. اما به دلیل شرایط کرونا و محدود شدن فعالیت دانشگاه ها و ... این درآمد چندان محقق نشده است. البته هفته گذشته 2000 میلیارد تومان تحت عنوان بیمه سلامت، برای تامین این معوقات پرداخت شده است.

نوبخت با بیان اینکه سازمان نظام پرستاری با جدیت امور کادر درمان را پیگیری می نماید، ادامه داد: این سازمان بیان کرد که دریافتی بعضی دانشگاه ها از این محل صفر بوده است. به همین دلیل 2000 میلیارد تومان دیگر را مستقیما به دانشگاه ها تخصیص دادیم و ظرف یکی دو روز آینده پرداخت خواهد شد. اگر این معوقه را دریافت نکردید، بنده را در جریان بگذارید که مجددا پیگیری کنم. وی اضافه کرد: 5000 میلیارد تومان کارانه معوق در این زمینه وجود دارد، وظیفه دولت است که این معوقات را بپردازد. کوشش بر این است تا ماه آینده همه این معوقات نیز پرداخت گردد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه موضوع فوق العاده ویژه جذب از دیگر موارد درخواستی کادر درمان بوده است؛ ادامه داد: در گفت و گو با وزیر بهداشت این موضوع آنالیز شد. 8400 میلیارد تومان، درخواست در این رابطه بوده است، وزارت بهداشت، اسفندماه در یک مرحله افزایش پرداخت ماهانه به پرستاران داشته است. از ابتدای فروردین هم 15 درصد دیگر به دریافتی کادر درمان اضافه شده است. اما باید در نظر داشته باشید که فوق العاده ویژه شغل، دارای بار اقتصادی است و ضرورت دارد که تامین گردد. این در حالی است که دو مرحله افزایش یاد شده دریافتی پرستاران، در بودجه سال گذشته وزارت بهداشت نیامده بود و این وزارتخانه در حال حاضر منابع لازم برای فوق العاده ویژه را ندارد.

وی گفت: نهایتا این طور توافق شد که اولا هیچ بدهی ای به شما نداشته باشیم. از این رو معوقات را خواهیم پرداخت. مقرر شد که وزارتخانه هم منابعش را تجهیز کند و ببیند که از چه زمانی می تواند فوق العاده ویژه را بپردازد و در تنظیم لایحه بودجه سال آینده نیز منابع آن دیده می گردد. تا آن موقع ما متعهد شدیم که به وزارت بهداشت، ماهانه فوق العاده ویژه کرونا را از اول مهر ماه پرداخت کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "استخدام 10 هزار نفری کادر درمان، پرداخت فوق العاده از مهرماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استخدام 10 هزار نفری کادر درمان، پرداخت فوق العاده از مهرماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید