بیم خانواده های زندانیان سعودی از ابتلای آنها به کرونا

به گزارش خرید متعادل، به دنبال انتشار گزارش هایی مبنی بر نفوذ گسترده ویروس کرونا در بازداشتگاه های عربستان سعودی، خانواده های زندانیان در این کشور نگران سلامت جانی آنها شده اند.

بیم خانواده های زندانیان سعودی از ابتلای آنها به کرونا

به گزارش گروه بین الملل خرید متعادل، روزنامه گاردین انگلیس در گزارشی به قلم روت مکسن نوشت، به دنبال انتشار گزارش هایی از ثبت موارد مبتلا به بیماری کووید -19 در زندان الحائر در پایتخت عربستان سعودی، حالا خانواده های آنها نگران سلامتی جانی این زندانیان شده اند.

گاردین به نقل از دو منبع نزدیک به شاهزاده بسمه بنت سعود بن عبدالعزیز، که به مواضع اصلاح طلبانه اش در این کشور پادشاهی معروف است، نوشت که وی در شرایط وخیم بهداشتی در زندان الحائر به سر می برد.

فعال معروف لجین الهذلول به مدت دو سال است که به اتهام تماس با رژیم های خارجی جهت برهم زدن ثبات کشور و بافت اجتماعی آن در زندان الحائر به سر می برد.

دوستان و افراد خانواده های بازداشت شدگان می گویند که نگرانی آنها در هفته های اخیر و به دنبال انتشار گزارش هایی درباره ثبت موراد ابتلا به کووید- 19 در این زندان بیشتر شده است.

خانواده الهذلول می گوید که بارها خواسته شان برای تماس با وی رد شده است. اشخاص نزدیک به شاهزاده بسمه نیز اعلام نموده اند که این شاهزاده از تماس با دیگران منع شده است؛ امری که مانع از آنچه در این زندان اتفاق می افتد، شده است.

زندان بسیار امنیتی الحائر در مساحتی بالغ بر 49 کیلومتر مربع در جنوب ریاض بنا شده است و بیش از 5 هزار زندانی، از جمله افراد متهم به ارتباط با القاعده و یا داعش، در آنجا زندانی شده اند.

دو منبع نزدیک به شاهزاده بسمه بیان کرد که وی به همراه دختر 28 ساله خود در اتاقی در این زندان محبوس شده است و بیشتر شاهزاده های زن نیز در این زندان بازداشت شده اند ولی نه در سلول بلکه در اتاق.

به گفته همین منابع، شاهزاده بسمه نه مجرم است و نه تروریست؛ ولی در زندانی که جنایتکاران و تروریست ها بازداشت شده اند، به سر می برد.

همین منابع تأکید کردند که شرایط جسمانی شاهزاده بسمه بسیار وخیم و در بستر مرگ است و وی از بسیاری از بیماری ها رنج می برد.

بسمه، کوچکترین فرزند سعود بن عبدالعزیز پادشاه پیشین سعودی عربستان است. او در فوریه 2019 برای انجام سفر به سوئیس با یک هواپیمای شخصی در مارس گذشته آماده می شد که تعدادی مرد به محل سکونت او در جده آمدند. طبق گفته این دو منبع، آن افراد به بسمه بیان کردند که آمده اند تا او را برای حضور در نشستی شخصی با پادشاه سعودی ببرند. سهود نیز تصمیم گرفت تا مادرش را همراهی کند. اما مستقیماً به زندان انتقال داده شدند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "بیم خانواده های زندانیان سعودی از ابتلای آنها به کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیم خانواده های زندانیان سعودی از ابتلای آنها به کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید