دیدار بهاروند با مدیرکل دفتر سازمان ملل در وین

به گزارش خرید متعادل، بنابر اعلام نمایندگی دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی در وین، محسن بهاروند، معاون حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه، با غدا والی، مدیرکل دفتر سازمان ملل در وین و مدیر اجرایی دفتر مقابله با جرم و موادمخدر ملل متحد، دیدار و مصاحبه نمود.

دیدار بهاروند با مدیرکل دفتر سازمان ملل در وین

به گزارش خرید متعادل، بهاروند در این دیدار با اشاره به خسارات مالی و انسانی ایران در راستا مبارزه با موادمخدر، خواهان توجه جدی تر جامعه جهانی و دفتر مقابله به معضل موادمخدر و تقویت ظرفیت ها و منابع حمایتی از کشورهایی نظیر ایران شد. به همین دلیل، وی با انتقاد از تحریم های غیرقانونی و یکجانبه، از تاثیر آن ها بر ظرفیت های مقابله با موادمخدر سخن گفت و تاکید کرد، ضمن ضرورت انجام تلاش ها برای برداشتن چنین تحریم های ظالمانه ای، باید بطور همزمان تدابیری اتخاذ شود تا تجهیزات لازم برای مقابله با موادمخدر و قاچاق انسان، در اختیار کشورهای نیازمند قرار گیرد.

معاون وزیر امور خارجه کشورمان همچنین به پدیده قاچاق انسان پرداخت و پیشنهاد نمود تا تلاش مشترک سه جانبه ای بین ایران، افغانستان و دفتر مقابله، از جمله با هدف تقویت پاسگاه ها و پلیس مرزی، صورت گیرد. بهاروند همچنین به برنامه های قوای سه گانه برای مبارزه با جرم و فساد اشاره کرد و افزود: اعاده اموال ناشی از فساد یا سرقت توسط مجرمانی که از ایران فرار کرده در بهشت امن کشورهای غربی حضور دارند، موضوعی است که باید مورد توجه جدی دفتر مقابله قرار گیرد.

خانم والی نیز با اعلام آمادگی برای تقویت همکاری های مشترک در جهت مبارزه با موادمخدر و قاچاق انسان، گفت: ایران، کشور مهمی برای دفتر مقابله است و اقدامات گسترده ای در حوزه مقابله با موادمخدر و جرائم مرتبط با آن انجام داده است. وی همچنین با اشاره به این که میزان کشفیات موادمخدر توسط ایران قابل تحسین است، گفت اعاده اموال ناشی از فساد، موضوع مهمی برای دفتر مقابله است و مبنای حقوقی نیز برای همکاری در این حوزه، در کنوانسیون مبارزه با فساد وجود دارد و دفتر مقابله آماده است تا در این زمینه، با کشورهای علاقمند همکاری نماید.

311311

منبع: خبرآنلاین

به "دیدار بهاروند با مدیرکل دفتر سازمان ملل در وین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدار بهاروند با مدیرکل دفتر سازمان ملل در وین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید